دکوراسیون داخلی چیست و انواع سبک های آن را بشناسیم
06/06/2020
اصول مهم طراحی داخلی که هنگام چیدمان فضا باید بدانید
04/07/2020
نمایش همه

۱۱ نکته مهم که باید هنگام دکوراسیون داخلی منزل بدانید

ورودی دکوراسیون داخلی مدرن

۱۱ نکته مهم  که باید هنگام دکوراسیون داخلی منزل بدانید

خانه ما دایره امن ماست! بله این جمله کوتاه حاوی تمام خواسته ما از محل زندگیمان است. امروز قصد داریم نکات مهمی مرتبط با دکوراسیون داخلی منزل به شما بگوییم تا از محل زندگیتان لذت ببرید و مهمان هایتان را هم شگفت زده کنید!

غیر از اینکه سلیقه ما نقش مهمی در انتخاب مبلمان و سایر وسایل تزئینی دارد قوانینی هم در دکوراسیون داخلی منزل حاکم است که عمل به آن ها در درجه اول پروسه دکوراسیون را ساده تر می کند از این جهت که لازم نیست با آزمون و خطا به نتیجه مطلوب برسید باعث می شود در وقت صرفه جویی کنید. به علاوه زیبایی اتاق هم دوچندان می شود زیرا که تنها با وسایل گران قیمت نمی توان خانه ای زیبا داشت نوع چیدمان مبلمان، وسایل دکوراتیو و استفاده درست از متریال مختلف برای دیوار و کف ساختمان تاثیر مستقیمی روی نتیجه طراحی دارد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا به کمک ۱۱ نکته منزلتان را به بهترین نحو دکور کنید. 

آویزان کردن لوسترهای جذاب 

نورپردازی می تواند به طراحی داخلی شما جلوه ببخشد یا برعکس از زیبایی اش کم کند. حتما لوستر مناسب و هماهنگ با سبک دکوراسیون داخلی منزل تان انتخاب کنید. چیزی را انتخاب کنیدکه طراحی فوق العاده و غیر معمولی داشته باشد تا بیشتر جلب توجه کند یک آویز زیبا حتی هنگامی که خاموش باشد باز هم جلوه بخش خانه شماست .

لوستر جذاب

 بزرگ جلوه دادن فضا با استفاده از طراحی باز در طراحی منزل

چند سال اخیر طراحی باز در ایران و سایر جهان مورد توجه قرار گرفته است. آشپزخانه باز(open)  کمک قابل توجهی به بزرگ نشان دادن خانه می کند و باز هم برای دلباز کردن خانه های کوچک می توانید کابینت بین آشپزخانه و پذیرایی را بردارید و از کابینت جزیره ای استفاده کنید.

آشپزخانه اپن در دکوراسیون داخلی

از لوازم پر زرق و برق استفاده کنید

یکی از ایده های بی عیب و نقص برای دکوراسیون داخلی منزل استفاده از لوازم دکوراتیو پرزرق و برق است. زرق و برق را می توان در چیزهای زیادی پیدا کرد مثل لوستر و شمعدانی های کریستال، مبلمانی با تزئینات برنزی و طلاکاری، مجسمه های برنزی، دکوراتیو های استیل حتی ظروف پذیرایی برنجی، همه این ایده های چشم گیر در لحظه ورود مهمان هایتان را غافلگیر می کنند.

لوازم پر زرق و برق در دکوراسیون داخلی

درختچه های تزئینی راه حلی چشم نواز و مقرون به صرفه 

گیاهان یک ایده عالی برای چشم نواز کردن منزل یا محل کار شما هستند. چه در داخل خانه چه خارج از آن. اگر می خواهید یک دکوراسیون چشم گیر داشته باشید فضا را با گیاهان بزرگی مثل درختچه ها دکور کنید. راهرو ها و اتاق نشیمن محل مناسبی برای گیاهان است. حتی می توانید از گیاهانی مخصوص تسویه هوا در اتاق خواب استفاده کنید.

درختچه های تزئینی در دکوراسیون داخلی

به پوشش دیوار هنگام دکوراسیون داخلی منزل توجه کنید

طراحان داخلی معتقدند یکی از المان هایی که در دکوراسیون داخلی منزل مورد استقبال واقع می شود استفاده از کاغذ دیواری است. طرح های آن می تواند اشکال هندسی، گل های جذاب و تصاویر غیر معمول با رنگ های مختلف باشد. چیزی که مهم است هماهنگی نقش و رنگ کاغذ دیواری با مبلمان و سایر وسایل دکوراتیو است.

کاغذ دیواری دکوراسیون مدرن

از چوب سفید در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید

صرف نظر اینکه چه رنگی را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کرده اید چوب سفید برای قرنیز و حتی دیوار به کار ببرید. تضاد رنگی بین رنگ روشن دیوار و کفی چوبی تیره، فضا را جذاب و خیره کننده خواهد کرد.

چنانچه مایل نیستید از چوب استفاده کنید اما تضاد رنگی را ایجاد کنید این کار بسیار چشم نواز خواهد بود.

تضاد رنگ دیوار و زمین در دکوراسیون داخلی

 


پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید. دکوراسیون داخلی چیست


تابلو های هنری را فراموش نکنید

تصور کنید خانه شما یک پازل است و تابلو های هنری یکی از قطعات این پازل، حواستان باشد هیچ قطعه پازلی را جا نگذارید. فرقی نمی کند تابلو ها اثر هنرمندان معروف باشند یا هنرمندان نوظهور. تابلو ها در دکوراسیون داخلی منزل نقش مهمی دارند و جلوه بی همتایی به خانه تان می بخشند.

می توانید از تابلوهای ارزان قیمت اما چشم گیر استفاده کنید.

تابلو در دکوراسیون داخلی

از رنگ ها الهام بگیرید

یکی از مهمترین نکات در دکوراسیون داخلی استفاده درست از رنگهاست. رنگ ها معرف روحیه و شخصیت شما هستند. افراد پر انرژی رنگ های گرم را انتخاب می کنند و رنگ های سرد مورد علاقه افراد آرام هستند. شما می توانید رنگ های سرد و گرم را تلفیق کنید و قسمت هایی را از رنگ متضاد استفاده کنید به طور مثال آبی و زرد دو رنگ سرد و گرم را کنار هم قرار دهید و طوسی را که یک رنگ خنثی است کنارشان بگذارید.

همچنین می تواند از طیف های مختلف یک یا دو رنگ استفاده کنید.

نقش رنگ ها در دکوراسیون داخلی

از صندلی های خاص و میز کنسول نزدیک در ورودی استفاده کنید

راهروی ورودی منزل نباید بی استفاده باقی بماند. این قسمت از خانه اولین جایی است که مهمانان به محض ورود می بینند و قبل از خروج هم از آنجا می گذرند پس امکان اینکه در خاطرشان بماند بیشتر است. پیشنهاد می شود از میز کنسول و صندلی هایی با طراحی خاص استفاده شود تا ضمن اینکه جلوه زیبایی دارد هنگام پوشیدن کفش و استراحت از آن ها استفاده شود.

کنسول در دکوراسیون داخلی

در طراحی داخلی منزلتان منحصر به فرد باشید

برای اینکه دکوراسیون داخلی منزل شما خاص و ماندگار باشد لازم نیست هزینه زیادی کنید. پیشنهاد ما اینست به جای دکور همه فضا فقط روی یک قسمت تمرکز کنید و از تزئینات خاص و چشم گیرکمک بگیرید. مثلا استفاده از مبلمان خاص در اتاق پذیرایی یا کتابخانه ای بزرگ و زیبا در اتاق نشیمن یا لوستر های فوق العاده زیبا و یا حتی یک میز بار و یا میز شطرنج قدیمی. در اینصورت فضای منزل شما با کمترین هزینه، خاص و چشم گیر خواهد بود.

شطرنج در دکوراسیون داخلی

نصب کف پوش های چوبی

یک راه عالی برای جذابیت بخشیدن به دکوراسیون داخلی منزل نصب کف پوش چوبی است. کف پوش های چوبی شیک و براق با بهترین نوع چوب فضای داخلی منزلتان را دگرگون می کند. بهتر است برای نصب کف پوش ها از متخصصان کارهای ساختمانی کمک بگیرید . این کار علاوه بر زیبایی ارزش خانه شما را افزایش می دهد.

کف پوش چوبی دکوراسیون داخلی