دکوراسیون مدرن سالن پذیرایی
۱۰ پیشنهاد برای دکوراسیون داخلی پذیرایی شما
07/08/2020
امکانات خانه های هوشمند
لیستی از امکانات خانه های هوشمند
20/08/2020
نمایش همه

ایده های فوق العاده برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه من و شما

دکوراسیون مدرن آشپزخانه

ایده های فوق العاده برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه من و شما

آشپزخانه بیشتر از محلی اینکه محلی برای پخت و پز باشد، محل مناسبی برای گفت و گوهای صمیمانه، دورهمی های خانوادگی و صرف صبحانه های روز های تعطیل است حتی وقتی مهمان دارید پر رفت و آمدترین قسمت خانه همینجاست. پس باید به دکوراسیون داخلی آشپزخانه توجه ویژه ای کرد. البته کمی قبل اصول مهم چیدمان فضا را در اینجا گفتیم.

اگر دکوراسیون داخلی آَشپزخانه تان را به درستی انتخاب کنید. خیلی زود تمام خانواده، آشپزخانه را به دیگر قسمت های خانه ترجیح می دهند.

مسلماٌ آشپزی کردن در محلی که با سلیقه همه افراد بخصوص مادر خانواده دکور شده باشد از رنگ و مدل کابینت ها تا صندلی و ظرف های تزئینی بسیار لذت بخش خواهد بود.

تاثیر کابینت در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

کابینت ها یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی آشپزخانه به شمار می روند، جنس، مدل و رنگ کابینت بیانگر نوع سلیقه شما هستند و باید با روحیه شما سازگار باشند چرا که قرار است هرروز از آن ها استفاده کنید. کابینت های جادار با قفسه های فراوان تمام وسایل ریز و درشت را در خود جای داده و آشپزخانه را از بهم ریختگی نجات می دهند. اگر از مدل کابینت هایتان راضی هستید اما رنگ آن ها را دوست ندارید همین حالا تصمیم بگیرید یک رنگ انتخاب کنید و آن ها را رنگ کنید. امروزه با به بازار آمدن انواع رنگ های صنعتی حتی کابینت های ام دی اف قدیمی را هم می توان رنگ کرد. رنگ های روشن به وسیله بازتاب نور آشپزخانه را بزرگتر از آنچه که هست نشان می دهند.

 

تاثیر کابینت در آشپزخانه

آشپزخانه محلی برای نمایش علاقه مندی ها

ممکن است شما از جمع آوری ظرفهای تزئینی و اشیا دیگر لذت ببرید اما مکان خاصی برای نمایش آن ها نداشته باشید. انباری و کمد محل مناسبی برای نگهداری آن ها نیست.  اگر هنوز مکان مناسبی پیدا نکرده اید چه جایی بهتر از بالای کابینت! به فضای بالای کابینت خود نگاه کنید چشم ها به طور طبیعی بعد از نگاه کردن به کابینت به سمت آن قسمت کشیده می شود. مجموعه ای از گلدان ها، کتاب ها، مجسمه ها و سایر علاقه مندی هایتان. نکته مهم اینست که اشیائی که در بالای کابینت قرار می گیرد باید از نظر اندازه متناسب باشد تا به چشم بیاید. بالای کابینت جای مناسبی برای اشیا کوچک نیست.

 

فضای تزئینی بالای کابینت آشپزخانه

شلف ها و قفسه های دیواری

شلف ها یا همان طبقاتی که به دیور متصل می شوند و قفسه هایی چوبی، یکی دیگر از روش های به صرفه و در عین حال زیبا و مدرن برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه من و شماست. اگر کابینت های کافی ندارید هرجا که دیوار خالیست از شلف استفاده کنید و با ظرف ها و گلدان ها و لیوان ها دکور کنید. حتی می توانید کتاب های آشپزی و مورد علاقه خود را در این قفسه ها جای دهید. شلف ها قابلیت فراوانی دارند و همچنین به مدرن شدن فضا کمک می کنند.

 

شلف دیواری در آشپزخانه

آشپزخانه باز

یک آَشپزخانه باز به شما این امکان را می دهد که زمانی که در حال آشپزی هستید بتوانید با مهمانان خود معاشرت کنید و از تمام لحظات مهمانی لذت ببرید. پیشنهاد می کنیم دکوراسیون اتاق غذا خوری را هماهنگ با آشپزخانه انتخاب کنید تا فضایی تقریبا یکدست و هماهنگ به وجود آورده و اتاق و آَشپزخانه بزرگ و دلباز جلوه دهید.

 

آشپزخانه باز

رنگ در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

این موضوع جدیست چه چیزی در یک محیط بیشتر از رنگ به چشمتان می آید؟ قطعاٌ رنگ!

رنگ ها مستقیم احساسات شما را نشانه می روند. سردی، گرمی، سنتی، روستایی، شهری، مدرن همه این ها اول از همه با رنگ تعریف می شوند پس هنگام انتخاب رنگ سلیقه و روحیات خودتان را در درجه اول اهمیت قرار دهید.

و چنانچه در انتخاب تردید دارید دیوار ها را سفید(خنثی) کنید تا بتوانید رنگ باقی وسایل را آزادانه تر انتخاب کنید.

 

انتخاب رنگ برای آشپزخانه

طاق های بلند

اگرچه اکنون سقف های کاذب که باعث پایین آمدن سقف آشپزخانه می شوند روی مد هستند اما طاق های مرتفع و  پنجره های بزرگ و نورگیر هنوز هم طرفداران خودش را دارد. یک آشپزخانه بزرگ و پرنور با طراحی سفید و مشکی به همراه میز غذاخوری چوبی، فضایی گرم و مدرن را فراهم می کند.

 

طاق بلند در آشپزخانه

 

نکته مهم در دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما عشق و علاقه است. خانه شما به هر شکلی باشد اگر با علاقه چیدمان شود محلی برای آرامش شما و اعضای خانواده تان خواهد بود.

برای شما آرامش آرزو می کنیم.