smart curtain
کاهش مصرف انرژی با پرده هوشمند
17/10/2013
پروتکلKNX
پروتکل KNX در ساختمان های مسکونی چه کاربری دارد؟
09/04/2014
نمایش همه
smart home with google

گوگل خانه هوشمند را تسخیر می کند

زمانیکه تمامی وسایل خانگی و ابزارهای متصل به اینترنت در خانه هوشمند یاد میگیرند که با هم در تعامل و گفتگو باشند، گوگل می خواهد که در وسط این مکالمه قرار بگیرد.

گوگل برای تصاحب کمپانی نوپای  تولید کننده ترموستات های مدرن و حسرگرهای دود Nest، نزدیک به ۳٫۲ بیلیون دلار هزینه کرده است. قرارداد جدید و تعجب برانگیز گوگل  استفاده از ابزارهای بیشتر جهت تولید یک مرکز کنترل ساختمان هوشمند را بیان می دارد. این یک جهان شبکه ای از توستر گرفته تا چای ساز و خلاصه همه چیز بر اساس اینترنت است که این طراحی ها مسلما جامعه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به اعتقاد کارشناسان این پیشرفت خانه های هوشمند همچون مسیر تکامل گوشی های اسمارت در کل دنیا می باشد. این سرمایه گذاری هنگفت گوگل نمایانگر اهمیت خانه های هوشمند در آینده بسیار نزدیک است.

موسسه تحقیقاتی گارتنر در بررسی های خود اعلام نموده که در سال ۲۰۲۰ بیش ار ۲۶ میلیون وسیله به اینترنت متصل خواهند شد که مسلما این وسایل دیگر کامپیوترهای شخصی یا اسمارت فون ها و یا تبلت ها نخواهند بود، که این یک روند افزایشی ۳۰ برابر در مقایسه با ۹۰۰ میلیون وسیله متصل به اینترنت در سال ۲۰۰۹ را نشان می دهد.

یکی از کارشناسان گوگل اعلام کرده که آنها برای ساخت و طراحی وسایل پیشرفته خانه هوشمند آینده نیاز به جمع آوری اطلاعات در این زمینه که مردم در نقاط مختلف دنیا چگونه روز خود را می گذرانند و به عبارت ساده تر چگونه زندگی خود را، زندگی می کنند، دارند.