apple new smart product
رونمایی ازمحصولات جدید اپل امشب ساعت ۹:۳۰ به وقت تهران در WWDC2014
02/06/2014
House wiring class
برگزاری کارگاه آموزشی برق ساختمان
09/01/2015
نمایش همه
IFA2014 berlin

نمایشگاه تکنولوژی های نوین IFA 2014 برلین

نمایشگاه بین المللی IFA یکی از بزرگترین نمایشگاه های اروپاست که همه ساله با تکنولوژی های جدید بازدیدکنندگان خود را غافلگیر می کند. همه ساله شرکت های مختلف در حوزه فناوری های دیجیتال جدیدترین محصولات خود را اعم از گوشی های تلفن همراه، تبلت، تلویزیون و تجهیزات و لوازم الکترونیکی هوشمند خود را در این نمایشگاه به نمایش می گذارند. بازدیدکنندگان این نمایشگاه با قدم زدن در سالن های مختلف این شوآف تکنولوژی خود را در آینده نزدیک خواهند دید.

ساعت های هوشمند

کامپیوترهایی که به مچ دست شما بسته می شوند. ساعت های مچی دیگر فقط زمان را به شما نشان نمی دهند، ساعت های هوشمند بصورت وایرلس به کامپیوتر و تبلت و تلفن همراه شما متصل شده و شما به راحتی قادر خواهید بود تا ایمیل های خود را چک کرده، اخبار روز و اطلاعاتی که بر روی شبکه های اجتماعی رد وبدل می شوند و نیز تعداد قدم های خود و میزان کالری مصرف شده و سایر اطلاعات را از طریق آنها همیشه در دسترس خود داشته باشید. در این نمایشگاه شرکت های LG, Sumsung, Motorola و Asus محصولات جدید خود با عنوان ساعت های هوشمند ارائه کردند.

خانه های هوشمند و شبکه شده

داستان ها و فیلم های علمی تخیلی که در آن رانندگان قبل از رسیدن به منزل هیتر داخل خانه خود را روشن می کردند و گردشگرانی که بر روی ساخا با فراق بال با گوشی خود سیستم امنیتی خانه خود را چک می کردند و لوازم خانگی که با هم صحبت و ارتباط برقرار می کردند و نیز یخچال هایی که خودشان شیر سفارش می دادند دیگر فقط یک رویا نیستند، حا وقت ان رسیده که آنچه فقط در فیلم ها مشاهده می کردید خودتان به راحتی تجربه کنید. در این نمایشگاه شرکت تامسون از محصول جدید خود به نام تامباکس که یک سرور متمرکز خانگی است و قادر است بین تمامی لوازم منزل ارتباط برقرار کند رونمایی کرد. در عرصه این رقابت تنگاتنگ برای بدست آوردن بازار خانه هوشمند، شرکت های بزرگی همچون گوگل و سامسونگ نیز قدم های بزرگی برداشته اند که سامسونگ نیز از رونمایی لوازم خانگی جدید و هوشمند خود در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی خبر داد.

تلویزیون ها و صفحات منحنی هوشمند

در سال ۲۰۱۴ دیگر فقط رقابت بر سر تلویزون های فول HD مطرح نیست، آنچه در این نمایشگاه بسیار جالب توجه بود رقابت کمپانی های بزرگ در صفحات هوشمند منحنی شکلی بود که به زودی جایگزین تلویزیون های تخت می شوند. شرکت های بزرگی همچون LG, سامسونگ و فیلیپس تلویزیون های هوشمند منحنی خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشتند، اما آنچه بسیار در این بخش خودنمایی می کرد بزرگترین صفحه منحنی دنیا با ابعاد ۱۱۰ اینچ با قیمت ۲۰۰،۰۰۰ یورو بود که شرکت چینی TLC بوده و عملا از گوی سبقت را از تمامی رقبا ربوده بود.

سیستم های واقعیت مجازی

یکی دیگر از تکنولوژی های جدیدی که در این نمایشگاه رو نمایی شد هدست های واقعیت های مجازی بود. سونی یک نمونه آزمایشگاهی خود  را که قرار است با عینگ گوگل رقابت کند در این معرفی کرد. علاوه بر این شرکت سامسونگ اعلام کرد که مشغول ساخت یک هدست واقعیت مجازی ست که با Galaxy Note 4 می تواند ارتباط بگیرد و نصاویر آن را بصورت تصاویر ۳ بعدی به کاربر نمایش داده و کلیه اطلاعات را نیز جلوی چشم وی ظاهر سازد.

جارو برقی های رباتیک

اگر قرار باشد در یک خانه هوشمند زندگی کنید مسلما انتظار خواهید داشت همه چیز بصورت هوشمند عمل کند. جارو برقی های جدیدی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد محصول شرکت دایسون انگلیس بود که با چشمی ۳۶۰ درجه خود و سنسورهای اینفرارد به راحتی در یک چشم به هم زدن تمام اتاق را جارو می کند بی اینکه هیچگونه برخوردی با دیوارهای و اجسام مختلف موجود در اتاق داشته باشد.