اصول پایه در نورپردازی ساختمان
۳ اصل پایه در نورپردازی ساختمان که باید بدانیم
23/08/2020
خانه هوشمند
ساخت خانه هوشمند چگونه است؟
16/09/2020
نمایش همه

۵ راه ساده برای هوشمند سازی خانه

۵ راه ساده برای هوشمند سازی خانه

۵ راه ساده برای هوشمند سازی خانه

در اینجا ۵ روش ساده برای هوشمند سازی خانه را با شما به اشتراک می گذاریم.

جهان ما در حال تغییر است، همه چیز در حال تغییر است. همه چیز در دنیا هوشمند است از تلفن های هوشمند گرفته تا ماشین های هوشمند چرا خانه ما هوشمند نباشد؟ این ایده که شما می توانید چند چیز را در خانه خود بدون حضور فیزیکی کنترل کنید نه تنها جالب است که امنیت خانه تان را هم بالا خواهد برد. اگر هنوز در این باره اطلاعات زیادی ندارید در اینجا ۵ روش  به شما پیشنهاد می شود تا خانه قدیمیتان به وسیله محصولات هوشمند، هوشمند سازید.

هوشمند سازی خانه از راه کنترل صدا

شماره یک این لیست باعث می شود شما با خودتان صحبت کنید. زیبایی این است که صحبت ها به شما این توانایی را می دهد فقط با چند دستور صوتی همه چیز را در تحت کنترل خود درآورید. سیستمی وجود دارد که کلمات و عبارات را تشخیص می دهد برای انجام دستوراتی مانند خاموش کردن چراغ ها، خاموش کردن موسیقی، غیر فعال کردن آلارم ها و موارد دیگر تنظیم شده است. به زودی دستیاران خانه، دستیاران شخصی شما خواهند شد. رزرو بلیط هواپیما، سفارش غذا و پخش از پلی لیست مورد علاقه شما از مجموعه ساخته شده در ابر یا کلود (Cloud).

سیستم های بسیاری برای انتخاب وجود دارد. در حال حاضر دستیار هوشمند لنوو (Lenovo)، گوگل هوم (Google Home) و آمازون اکو (Amazon Eco) قدرت را در دست دارند. آنها تصمیم دارند با استفاده از دستورات صوتی زندگی را برایتان آسان کنند. آمازون تکنولوژی الکسا را برای شرکت هایی که می خواهند آن را با محصولاتشان ادغام کنند رایگان ارائه می دهد. شرکت هواوی در گوشی مدل mate 9 تکنولوژی الکسا را گنجانده است همچنین شرکت فورد قرار است الکسا را بر روی فیوژن ارائه دهد و شرکت ال جی در حال معرفی الکسا در یخچال و ربات های خانگی است.

 

هوشمند سازی خانه از راه کنترل صدا

تهویه هوای هوشمند

به یادبیاورید روزهایی که مجبور بودید سیستم تهویه را دائما روشن کنید، تمام پول شما هدر می رفت. اکنون زمان آن رسیده است که تهویه هوای هوشمند را جایگزین تهویه هوای قدیمی کنید. می توانید از طریق تلفن هوشمند خود درجه هوا را در طول روز برنامه ریزی کنید. بدون حضور خود در خانه دستگاه را روشن و خاموش کنید. می توانید تهویه هوای هوشمند را نیم ساعت قبل از ورود به خانه روشن کنید تا در زمستان قبل از ورود شما خانه گرم شود. در بعضی موارد سیستم روال زندگی شما را یاد می گیرد و بر اساس زمان روز، دما را متناسب برنامه ریزی می کند. هوشمند سازی خانه امکان کنترل پرده را نیز فراهم می کند، در این صورت در تنظیم نور آفتاب برای گیاهان و گرم کردن خانه در روزهای زمستانی کمک خواهد کرد.

 

تهویه هوای هوشمند

سیستم امنیتی خود را کنترل کنید

سیستم های امنیتی جدید نیستند، اما به راحتی از هرجایی قابل کنترل هستند! با یک سیستم خودکار می توانید دسترسی به مناطق خاص خانه خود را محدود کنید. علاوه براین، اگر مشکلی به وجود بیاید، حتی اگر شما در خانه نباشید به شما اطلاع داده خواهد شد. شما می توانید با استفاده از دوربین ها هر اتاق را روی گوشی هوشمند خود مشاهده کنید. در حالی که دوربین های فضای باز این امکان را می دهد که از روی صندلی دفتر خود عبور و مرور را زیر نظر داشته باشید.

چیزهای هوشمند، قدرت را به نوک انگشتان شما می دهد. شما قادر خواهید بود یک سیستم امنیتی کامل با امکاناتی نظیر سنسور درب و پنجره، سیستم ردیاب رطوبت و نشتی داشته باشید تا ببینید نشتی در خانه وجود دارد یا خیر؟ شما آزاد هستید سنسورها را مطابق میلتان اضافه و یا حذف کنید.

اگر سیستم کامل برای خانه شما زیاد است و فقط مایلید بدانید در خانه چه می گذرد، سیستم هوشمند قناری (Canary) مناسب شماست. به وسیله این سیستم نه تنها می توانید مراقبت چشمی از کودکان، والدین سالخورده و حیوانات خانگیتان داشته باشید بلکه می توانید با آن ها در صورت لزوم مکالمه کنید.

 

سیستم امنیتی خانه هوشمند

نورپردازی هوشمند در هوشمند سازی خانه

لامپ های LED خیلی بیشتر از آنچه تصور می کنید کار انجام می دهند. وظایف ضروری وجود دارد از جمله: کنترل روشنایی، تغییر رنگ لامپ، روشن و خاموش کردن آنها و روشنایی اتاق ها با استفاده از صدای شما اما فناوری مدرن یک قدم فراتر از روشنایی، پیشرفته است. لامپ های فیلیپس هیو می توانند با نمایش و فیلم هماهنگ شوند بدین ترتیب تجربه ای مانند زیبابین یا کالیدوسکوپ به صفحه نمایش شما خواهد بخشید.

گرچه لامپ های LED گران تر از لامپ های معمولی هستند اما به همان مراتب با ارزش تر هستند. آن ها با داشتن تایمر به شما قدرت کنترل بیشتری ارائه می دهند. شما می توانید برنامه روزانه را تنظیم کنید به طور مثال هرروز صبح در یک ساعت معین روشن شوند و بعد دوباره زمانی که هوا به خوبی روشن می شود خاموش گردند، سپس در عصر و اواخر شب نور کمرنگ شود. شما می توانید از خارج از خانه لامپ ها را کنترل کنید.

همچنین می توانید لامپ هایWi-Fi  را با سرویس IFTTT تلفیق کنید که به شما این امکان را می دهد که سیستم نورپردازی خود را سفارشی کنید. تا هنگام دریافت ایمیل جدید به شما هشدار داده شود. و یا هنگامی که پیام جدیدی دریافت می کنید چراغی به طور خودکار روشن شود. تا زمانی که نتوانید در تاریکی کلید چراغ را پیدا کنید، روشنایی هوشمند ایده خوبی به نظر می رسد.

 

نورپردازی هوشمند در هوشمند سازی خانه

پلاگین هوشمند

پلاگین هوشمند ساده است و اساسی ترین آپشن در هوشمند سازی خانه است. پیچیده نیست اما بسیار مفید است. پلاگین هوشمند به وسیله یک نرم افزار کنترل می شود که با آن می توانید هر وسیله ای را که به یک سوکت دیواری متصل است، روشن و خاموش کنید. شما می توانید تصمیم بگیرید آن را کنترل کنید یا طوری برنامه ریزی کنید که به برنامه های دیگر واکنش نشان دهد. برای استفاده از آن، تمام کاری که باید انجام دهید اینست که به سادگی آن را به یک سوکت دیواری متصل کنید سپس وسایل مورد نظر را به آن وصل کنید. شما هستید که تصمیم می گیرید تلویزیون، لامپ و قهوه ساز یا هر وسیله دیگری را به آن متصل کنید.

پلاگین هوشمند بلوک های ساختمانی خانه هوشمند به حساب می آیند. می توانید چراغ ها را در مواقع خاص یا زمانی که در راه خانه هستید روشن کنید. در صورت خاموش شدن آلارم در محل، به طور خودکار یک لامپ روشن می شود تا مزاحم را سردرگم کند.

راحتی داشتن پلاگین هوشمند به معنای داشتن وسایل آشپزخانه هوشمند است. می توانید هرروز صبح که به آشپزخانه می روید ببینید که قهوه تان چند دقیقه قبل تر آماده شده است. اگر می خواهید یک آشپزی آهسته داشته باشید، می توانید قبل از ترک خانه، خوراک پزی برقی را آماده کنید و در هنگام کار با استفاده از تلفن هوشمند خود پخت و پز را شروع کنید.

 

پلاگین هوشمند

سرانجام

هوشمند سازی خانه ایده خوبی است. اما با تمام راحتی باید مراقب باشید. اگر دستگاه ها به درستی محافظت نشوند برای امنیت خانه شما یک تهدید به حساب می آیند. همیشه نرم افزارها را به روز نگه دارید. این کار نه تنها امنیت خانه شما را تضمین می کند بلکه آرامش خاطرتان را هم فراهم می سازد.

مشاورین ما در خانه هوشمند نتالتک در خصوص هوشمند سازی خانه و امنیت محل کارتان آماده پاسخگویی و راهنمایی می باشند.

 

منبع: www.aconnectedhome.com