نمای مدرن
انواع نمای ساختمان و مزایای آن ها
01/08/2020
دکوراسیون مدرن سالن پذیرایی
۱۰ پیشنهاد برای دکوراسیون داخلی پذیرایی شما
07/08/2020
نمایش همه

دکوراسیون اتاق خواب بایدها و نبایدها

 دکوراسیون اتاق خواب بایدها و نبایدها

اگر تا امروز فکر می کردید دکوراسیون اتاق خواب به یک تخت خواب، آینه، کمد و چند وسیله دیگر خلاصه می شود که بدون هیچ قانونی کنار هم قرار می گیرند، باید بگوییم که خیر اینطور نیست!

مثل همه قسمتهای دیگر خانه، چیدمان اتاق خواب هم قانون و قاعده خاصی دارد.

رنگ، نور، وسایل دکوراتیو مورد علاقه اگَر به درستی انتخاب شوند آرامش بیشتری به شما هدیه می کنند، هنگام چیدمان اتاق خواب به آن توجه کنید.

رنگ لطیف برای دکوراسیون اتاق خواب انتخاب کنید

به جای رنگ های اصلی از رنگ های لطیف و آرام بخش استفاده کنید. یک پالت مونوکوروم انتخاب کنید یعنی سایه روشن ملایمی از یک رنگ مثلا سایه های مختلف سبز، آبی یا بنفش و صورتی یا هررنگ دلخواه دیگر. تن های مختلف قهوه ای و کرم و نسکافه ای به اتاق خواب شما گرما می بخشند.

 از رنگهای روشن مثلا بنفش ارغوانی به جای بادمجانی و یا موزی به جای زرد قناری استفاده کنید.

 

رنگ لطیف در دکوراسیون اتاق خواب

از سقف اتاق خواب غافل نشوید

سقف پنجمین دیوار اتاق است. وقتی در رختخواب دراز می کشید نگاهتان به سقف می افتد که باید رنگ آن به درستی انتخاب شده باشد. رنگ آن را روشن تر از دیوار انتخاب کنید این کار به آرامش بیشتر شما کمک می کند.

می توانید از کاغذ های سقفی استفاده کنید یا با شابلون طرح دلخواهتان را بیندازید. استفاده از عناصر معماری به شکل تیرهای سقفی هم حال و هوای جالبی به اتاقتان خواهد بخشید. اگر به سایبان و پارچه های گوناگون که به نوعی سقف تخت خواب هستند، علاقه دارید جلوه زیبایی به اتاق خوابتان خواهد بخشید.

یک لوستر خاص هم می تواند شخصیت اتاق خوابتان را دگرگون کند، پس از سقف غافل نشوید!

 

سقف در دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب را ساده نگه دارید

قبل از هرچیز اتاقتان باید ساده، دنج، راحت و زیبا به نظر برسد. بدون توجه به اینکه چه نوع سبکی برای اتاق خوابتان انتخاب کرده اید باید از شلوغی زیاد پرهیز کنید و آن را ساده نگه دارید.

 لازم است برای سهولت در حرکت بین تخت و دیوار سه قدم و بین تخت و کمد و سایر مبلمان دو قدم فاصله بگذارید.

و اگر در اتاق خوابتان سرویس دارید حتما محدوده آن را خالی نگه دارید.

اتاق خوب را با وسایل غیر ضروری شلوغ نکنید. تخت خواب، یک میز, صندلی، آینه و کمد از ملزومات است و هرچیز دیگری اتاقتان را درهم و برهم می کند. اگر کتابخوانه دارید به دیوار پیچ کنید و با یک تابلوی هنری و چند عکس خانوادگی به زیبایی اتاق بیفزایید.

 

سادگی در دکوراسیون اتاق خواب

مبلمان مناسب انتخاب کنید

تخت خواب و کمد را متناسب با اندازه اتاق خواب انتخاب کنید. قطعا تخت و کمد کوچک در یک اتاق بزرگ گم می شود و به چشم نمی آید و مبلمان بزرگ باعث خفگی اتاق کوچک شما خواهد شد و جلوی حرکتتان را می گیرد.

 

مبلمان در دکوراسیون اتاق خواب

فضای ذخیره سازی زیادی داشته باشید

کمد ها نقش بسیار مهمی برای ایجاد آرامشتان خواهند داشت. چرا که تمام خرده ریزها را داخل خود جا می دهند. برای رسیدن به همین منظور کمد و تخت خوابی که زیر آن کشو تعبیه شده باشدو قفسه های دیواری کتاب به کمکتان خواهند آمد.

میز کوچک کشوداری کنار تخت خواب محل مناسبی برای لباس خواب و چراغ خواب خواهد بود.

 

کمد در دکوراسیون اتاق خواب

یک گوشه دنج داشته باشید

خودتان را تحویل بگیرید! یک صندلی، چند بالشتک نرم، یک کتاب و یک فنجان قهوه در پایان  یک روز کاری شلوغ بهترین چیزی است که می توانید به خودتان هدیه دهید اگر اتاقتان منظره دلپذیری دارد این دکور را کنار پنجره تعبیه کنید و لذت ببرید. این از واجبات دکوراسیون اتاق خواب است.

 

نشیمن زیر پنجره در دکوراسیون اتاق خواب

پنجره ها را با پرده بپوشانید

پرده ها در زیباسازی فضای اتاق خواب نقش ویژه ای دارند. به دکوراسیون شما نقش و بافت و رنگ می بخشند. اگر پارچه های نرم و لطیف که نور را از خود عبور می دهند می پسندید از زیرپرده ای استفاده کنید تا روزهای تعطیل از تابش زود هنگام آفتاب در امان باشید.

 

پرده در دکوراسیون اتاق خواب

از چندین منبع نور استفاده کنید

در دکوراسیون اتاق خواب بهتر است که به جای استفاده از یک منبع نور مانند لوستر، از چندین منبع نور کوچک مانند دیوار کوب و چراغ مطالعه متحرک و چراغ خواب در کنار تخت استفاده کنید. با اینکار می توانید فقط قسمتی که به آن نیاز دارید را روشن کنید.

 

نور در دکوراسیون اتاق خواب

 

و نکته مهم این است که اتاق خواب باید محل آرامش شما باشد بنابراین تلویزیون، کامپیوتر، تلفن و دستگاه ورزشی در دکوراسیون اتاق خواب جایی ندارد، اتاق خواب باید محلی برای آرامش و آسایش شما باشد.

پیشنهاد میکنیم برای دکوراسیون سایر بخش های خانه مقاله “۱۱ نکته مهم که باید هنگام دکوراسیون داخلی منزل بدانید” را مطالعه کنید.